Rakousko - 2017/2018 maskot

Kronplatz - Plan de Corones

mapa napiste 518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  • zimní zájezdy
  • First minute
  • Tipy
  •  
 
Kronplatz - Plan de Corones
Termín: 24.11.2018 - 05.01.2019
Cestující:4
zájezdů
 
 

Kronplatz - Plan de Corones958 - 2 275 m n. m.

116 km
29 km
32 km
55 km
116 km
31
21
5
6
3,4 km
300 km
2
celý popis

Vzdálenost z ČR

Praha – Brunico: 648 km | Brno – Brunico: 603 km

Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Kronplatz - Plan de Corones
Rezidence PICULIN ***

Rezidence PICULIN ***

Kronplatz - Plan de CoronesPicolin
Náš názor:  98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
   
Chalets LIONDES CHALETS

Chalets LIONDES CHALETS

Kronplatz - Plan de CoronesS. Vigilio di Marebbe
Náš názor:  
      
Hotel KOFLERHOF ***+

Hotel KOFLERHOF ***+

Kronplatz - Plan de CoronesRasun - Anterselva
Náš názor:  90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
    
Hotel BRUNNERHOF ***

Hotel BRUNNERHOF ***

Kronplatz - Plan de CoronesRasun - Anterselva
Náš názor:  83 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
   

Velice dobrá dostupnost z České republiky. Z vrcholku známé homole Concordia 2.275 m n. m. je nádherný výhled do všech světových stran.
• Velkou výhodou střediska je více jak 100 km vzájemně propojených sjezdových tratí všech náročností. Najdete zde moderní kabinové lanovky, které jsou zde zastoupeny z více jak 80%, zbytek tvoří sedačkové lanovky a vleky.
• Lyžování do třech světových stran z vrcholku homole Concordia 2.275 m n.m., dlouhé, široké a dobře upravené tratě různých náročností.
• Na své si zde přijdou i nároční lyžaři, kteří se zamilují do úžasných černých „padáků - Sylvester a Herrnegg“ z vrcholku homole až do Riscone. Druhou stranu homole ocení zase milovníci širokých a pohodovějších tratí, které jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.
• Snowbordisté zde mohou strávit den v jednom ze dvou kvalitně vybavených snowparků. První se nachází na vrcholku sjezdovek Belvedere a Plateau (ve výšce 2.230 m n.m.) a druhý Korer Park se nachází na sjezdovce Korer.
• Pro milovníky běžeckého lyžování je Kronplatz úplným rájem. Nachází se zde více jak 200 km kvalitně upravovaných běžeckých tratí, které začínají na několika místech. Mezi nejznámější patří Riscone, Olang, St. Lorenzo, St. Vigilio di Marebbe nebo Rasun. V údolí Anterselvy se nachází známé biatlonové závodiště, kde se odehrávají každoročně závody světového poháru v biatlonu.
• Během lyžování si můžete „odpočinout“ v novém muzeum „MMM - Messner Mountain Museum“, které se nachází přímo na vrcholku Kronplatzu a je věnováno nejznámějším a největším skalním stěnám na světě. Muzeum bylo navrženo světoznámým architektem Zahy Hadididem.
• Kronplatz učaruje všechny milovníky lyžování, snowbordingu, běžeckého lyžování a biatlonu.

SKIPASY:
Skipas Kronplatz - Plan de Corones: platí na celý areál Kronplatz – Riscone (Brunico), Gassl a Sorafurcia (Valdeora-Olang), Perca a San Vigilio di Marebbe a dalších 5 samostatných vleků (Tesido, Val Casies, Planken, Antermoia, Terento, Antholz)
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pro všech 12 středisek Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: Linky Anterselva - Rasun - Valdaora, Val Casies - Tesido - Monguelfo, Terento - Falzes - Chienes - San Lorenzo di Sebato - Gais/Teodone - Brunico (Riscone). Linka po San Vigiliu di Marebbe. Skibus Piccolin - Pedraces/Sponata (Alta Badia) v ceně skipasu Dolomiti Superski Pro klienty, kteří jsou ubytováni v zařízení, které jsou členem asociace je karta „Holiday Pass“ zdarma. Pro ostatní za poplatek cca 15 € os./7 dní, děti do 6 let mají kartu zdarma. S touto kartou můžete využívat všech linek skibusu, místních autobusových a vlakových spojů, které jezdí po údolí Val Pusteria.

Kronplatz

Kronplatz je jedním z nejznámějších zimních středisek v Itálii. Nabízí unikátní a pestrou směs krajiny. Díky své krátké vzdálenosti od ČR si získává stále větší a větší oblibu u českých lyžařů.


Ve výšce 2 275 m n. m. na vrcholku kopce Concordia se otevírá jedno z nejúchvatnějších panoramat Dolomit. Skvěle upravené sjezdovky vedou do všech stran a můžete se tak během dne přemisťovat podle pohybu slunce nebo kvality sněhu. Kronplatz je středisko, které nabízí kvalitní služby a na své si zde přijdou lyžaři všech úrovní. Je tak ideálním místem pro zimní dovolenou.


Středisko nabízí více jak 100 km výborně upravených a vzájemně propojených sjezdových tratí všech náročností. Pro začátečníky a rodiny s dětmi jsou ideální modré tratě, vycházejí z městečka Olang. Pokročilí lyžaři ocení dlouhé a široké červené tratě svažující se až do údolí. Nadšenci adrenalinu si přijdou na své na černých sjezdovkách zvaných „černá pětka“. Nejznámější jsou tratě Sylvester a Herrnegg, dále pak tratě Pre da Peres, Erta a Piculin.


Pro nadšence snowboardingu jsou zde k dispozici dva snowparky. První se nachází mezi sjezdovkami Belvedere a Plateau. Park nadchne snowboardisty všech úrovní. Je rozdělen do 4 úrovní – pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé a pro děti. Druhý, Korer park, se nachází na sjezdovce Korer. Je určen zejména pro mladé jezdce, kteří si zde otestují své freestylové schopnosti.


Pokud oblibujete spíše běžecké lyžování, Kronplatz Vás jistě uchvátí. Nachází se zde více jak 200 km běžecký tratí. Mezi nejznámější patří Riscone, Olang, St. Lorenzo, St. Vigilio di Marebbe nebo Rasun. V údolí Anterselvy se nachází známé biatlonové závodiště, kde se odehrávají každoročně závody světového poháru v biatlonu.


Když už vás na dovolené omrzí lyžování, můžete navštívit muzeum MMM - Messner Mountain Museum, které se nachází přímo na vrcholku Kronplatzu. Navrženo bylo světoznámým architektem Zahy Hadididem a je věnováno nejznámějším a největším skalním stěnám na světě.


K procházce a nákupům láká malebné historické centrum městečka Brunico. Na ulici via Centrale-Stadtgasse naleznete malé obchůdky s lokálními produkty hned vedle butiků s módou nejvěhlasnějších značek. Atmosféru dotváří mnoho restaurací a kaváren s místní výbornou kuchyní. Ubytování dále nabízíme v městech St. Vigilio di Marebbe, Picolin, Terenten nebo Valdaora – Olang.


Široká síť skibusů zajišťuje návštěvníkům vysoký komfort. Každé město v tomto středisku má vlastní linky skibusů a města jsou propojena i mezi sebou. Linky Anterselva - Rasun - Valdaora, Val Casies - Tesido - Monguelfo, Terento - Falzes - Chienes - San Lorenzo di Sebato - Gais/Teodone - Brunico (Riscone). Skibus Piccolin - Pedraces/Sponata (Alta Badia). Tyto skibusy jsou v ceně skipasu Dolomity Superski. Skibusy po jednotlivých městech jsou v ceně karty „Holiday Pass“, kterou můžete mít v ceně hotelu, nebo si ji zakoupit za cenu 3 € denní jízdenka a 15 € týdenní jízdenka.


Údolím Pustertal také projíždí vlak, který spojuje dvě lyžařská střediska Kronplatz – Plans des Corones a Three Peaks Dolomites. Vlak jezdí každou půlhodinu a je v ceně skipasu Dolomiti Superski nebo v ceně karty „Holiday Pass“.


Kronplatz je skvělou volbou pro milovníky všech zimních sportů a aktivit. Nabízí široké, výborně upravené sjezdovky, moderní lanovky a úchvatné prostředí. Neváhejte, vyberte si dovolenou z naší nabídky a poznejte toto oblíbené středisko i vy.


 
Hotely a apartmány v oblasti Kronplatz - Plan de Corones

Hotel SEEHOF ***

Monguelfo
        
Náš názor: 95 %

Rezidence DIANA ***

Terenten
    
Náš názor: 82 %

Hotel PENSION PRACK ***

Brunico - Riscone
      
Náš názor: 80 %

Hotel OLYMPIA ***+

Brunico - Riscone
    
Náš názor: 90 %

Hotel KRONDLHOF ***

Brunico - Riscone
        
Náš názor: 93 %

Hotel BOLOGNA ***

Brunico - Riscone
   
Náš názor: 83 %

Rezidence PICULIN ***

Picolin
      
Náš názor: 98 %

Rezidence VILLA TONI

S. Vigilio di Marebbe
    
Náš názor: 96 %

Rezidence MÖLGG ***

S. Vigilio di Marebbe
        
Náš názor: 100 %

Chalets LIONDES CHALETS

S. Vigilio di Marebbe
        
Náš názor:

Rezidence BARON ***

S. Vigilio di Marebbe
      
Náš názor:

Rezidence MONTANA ***

Rasun - Anterselva
     
Náš názor: 87 %

Hotel ROLAND ***

Rasun - Anterselva
   
Náš názor: 80 %

Hotel KOFLERHOF ***+

Rasun - Anterselva
      
Náš názor: 90 %

Hotel BRUNNERHOF ***

Rasun - Anterselva
     
Náš názor: 83 %

Hotel GISSER ***

Chienes
     
Náš názor: 82 %

Hotel SPORT HOTEL WILDGALL ***

Anterselva di Sopra
     
Náš názor: 93 %

Hotel KRONE **

Brunico
       
Náš názor: 87 %

Hotel ANDREAS HOFER ****

Brunico
      
Náš názor: 85 %

Hotel POERNBACHER ***

Valdaora - Olang
     
Náš názor: 92 %

Hotel CHALET OLYMPIA ***

Monguelfo Tesido
     
Náš názor: 93 %