Rakousko - 2017/2018 maskot

Cortina d´Ampezzo

mapa napiste 518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  • zimní zájezdy
  • First minute
  • Tipy
  •  
 
Cortina d´Ampezzo
Termín: 24.11.2018 - 05.01.2019
Cestující:4
zájezdů
 
 

Cortina d´Ampezzo865 - 2 930 m n. m.

144 km
20 km
62 km
62 km
109 km
43
6
30
7
138 km
1
celý popis
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Cortina d´Ampezzo
Hotel PONTECHIESA ***

Hotel PONTECHIESA ***

Cortina d´AmpezzoCortina d´Ampezzo
Náš názor:  80 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
     
Hotel MENARDI ***

Hotel MENARDI ***

Cortina d´AmpezzoCortina d´Ampezzo
Náš názor:  88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
    
Hotel MAJONI ****

Hotel MAJONI ****

Cortina d´AmpezzoCortina d´Ampezzo
Náš názor:  
    
Hotel VILLA ARGENTINA ***

Hotel VILLA ARGENTINA ***

Cortina d´AmpezzoPocol
Náš názor:  100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
   

Cortina d´Ampezzo je součástí lyžařského resortu Dolomiti Superski.
• Jednotlivé areály jsou propojeny skibusy, jsou umístěny až ve výšce 3 000m n. m. Části - Falzarego, Fedare, Tofana, Guarne´-Mietres, Faloria, Cristallo, Misurina, San Vito di Cadore, Auronzo
• Cortina - místo nejznámějších mezinárodních soutěží; je královna zimních sportů. Patří mezi nejznámější střediska Dolomiti Superski.
• Středisko je výborně vybavené, vhodné pro začátečníky i pro zkušené lyžaře.

SKIPASY:
Skipas CORTINA: platí na celý skiareál Cortina d´Ampezzo: Tofana, Cristallo / Faloria, Passo Falzarego / Cinque Torri, Mietres, San Vito di Cadore, Auronzo a Misurina.
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pro všech 12 středisek Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: skibus po Cortině d’Ampezzo. Další linky Cortina - Misurina, Cortina - San Vito di Cadore - Borca di Cadore, Cortina - Passo Falzarego a Cortina – Fiames.

Cortina d´Ampezzo

Cortina d´Ampezzo se řadí ke špičkovým světovým lyžařským střediskům. Výborné zázemí, skvěle upravené sjezdovky, příjemné restaurace, luxusní obchody a úžasná příroda. To vše a ještě víc vám může Cortina d´Ampezzo na vaší dovolené nabídnout.


Cortina d´Ampezzo je tvořena třemi částmi Cortina Cube (Cristallo, Faloria, Mietres), Tofana a Lagazuoi/ 5 Torri. Dohromady nabízí na 140 km sjezdovek všech obtížností. Všechny tři části jsou propojeny skibusy, které jsou zdarma.


Část Tofana vám nabídne skvěle upravené tratě, ze kterých si vybere každý. Pro děti je ideální spodní část, kde jsou převážně modré sjezdovky. V horní části pak najdete zejména červené tratě. Nachází se zde také trať Olympia, na které se závodilo na Olympijskýc h hrách v roce 1956. Nyní se na této sjezdovce koná ženský závod Světového poháru v alpském lyžování. Pro příznivce lyžování ve volném terénu je zde sjezdovka Vertigine Bianca, která se neupravuje a můžete si tak užít jízdu v čerstvém prašanu.


V části Lagazuoi musíte určitě vyzkoušet sjezdovku Armentarola, která má 8,5 km.


V části Faloria si každý přijde na své. Jsou zde tratě všech úrovní. Mietres je přizpůsobeno dětem a začátečníkům. V Cristallo naleznete sjezdovky, kde svou kariéru začínal i světoznámý italský lyžař Alberto Tomba.


Pro všechny, kdo na své dovolené preferují spíše běžecké lyžování, je zde připraveno přes 100 km tratí. Běžecké tratě naleznete například v Passo Tre Croci nebo Fiames, kde je 7 kilometrový okruh vedoucí přírodním parkem Dolomiti d´Ampezzo.


Nadšenci snowboardingu můžou navštívit některý ze dvou snowparků. Cortina snowpark se nachází v části Tofana. Je rozdělen do dvou částí různých obtížností. Na své si tedy přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. Je umístěn v Son dei Prade a dostanete se k němu lanovkou Olimpia. Druhým parkem je Freestyle Station Faloria. Je určen jak pro snowobardisty, tak pro freestyle lyžaře. Vyzkoušet si zde můžete skok do 15x15 metrů velkého nafukovacího polštáře.


Zajímavým programem na vaší zimní dovolené může být zdolání okruhu Giro della Grande Guerra 1915 – 1918. Je připomínkou krutých bojů, které se zde za První světové války odehrávaly. Za jediný den projdete sjezdové tratě několika středisek. Okruh prochází středisky Cortina d'Ampezzo, Arabba, Alta Badia a Civetta. Jednotlivá střediska jsou propojena lanovkami, sjezdovými tratěmi a skibusy. K projetí této trasy je potřeba mít zakoupený skipas Dolomiti Superski. Na projetí budete potřebovat cca 7 hodin, doporučujeme si ráno přivstat.


Cortina d´Ampezzo odedávna udává módní trendy. Corso Italia je srdcem společenského života v Cortina d´Ampezzo a tím pravým místem pro všechny, kdo se vydali na nákupy, výborné jídlo nebo posedět s přáteli do baru. Výlohy těch nejprestižnějších a nejexkluzivnějších módních značek hned vedle obchodů se šperky, starožitnictví, obchodů s uměním, které nabízí díla starých mistrů i nejnovější designerské kousky. Vybere si opravdu každý.


Cortina d´Ampezzo je rájem pro milovníky zimních sportů a uchvátí jednou z nejkrásnějších přírodních scenérií. Je střediskem s dlouhou historií a nabízí mnoho možností, jak relaxovat po dni stráveném na lyžích – příjemné procházky po městě, výborné restaurace a bary, obchody těch nejlepších módních značek. Neváhejte a vydejte se s námi poznat tohle špičkové středisko.


 
Hotely a apartmány v oblasti Cortina d´Ampezzo

Hotel PONTECHIESA ***

Cortina d´Ampezzo
       
Náš názor: 80 %

Hotel MENARDI ***

Cortina d´Ampezzo
      
Náš názor: 88 %

Hotel MAJONI ****

Cortina d´Ampezzo
      
Náš názor:

Hotel GRAND MISURINA ****

Misurina
        
Náš názor: 97 %