Last minute    Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru

Alta Badia

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete jet?
Alta Badia
Kdy a na jak dlouho?01.04.2023 - 13.05.2023
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 

Alta Badia1 300 – 2 778 m n. m.

130 km
8 km
52 km
70 km
54
11
31
12
30 km
1
celý popis

Vzdálenost z ČR

Praha – Alta Badia: 677 km

Brno – Alta Badia: 703 km

Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Alta Badia
 

Alta Badia je součástí lyžařského resortu Dolomiti Superski.
• Jedno z nejoblíbenějších středisek Dolomit, nabízí skvěle upravené sjezdovky, úchvatná panoramata a zasněžené slunečné pláně.
• Naleznete zde, jak nenáročné pláně, tak pravé černé sjezdovky, např.: Gran Risa, na které se jezdí závody Světového poháru v alpském lyžování.
• Nachází se zde jeden z největších snowparků v dolomitech s překážkami pro všechny - od začátečníků až po ty nejlepší jezdce.


Alta Badia

Alta Badia je jedno z nejkrásnějších středisek v Itálii. Nabízí špičkové moderní zázemí a skvěle upravené tratě všech náročností. Napojení na světoznámý okruh Sella Ronda udělá z Vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.


Středisko Alta Badia nabízí 130 km sjezdovek všech úrovní. Převaha mírných sjezdovek dělá toto středisko ideálním pro rodinnou dovolenou. Nejzdatnější si mohou v La Ville vyzkoušet černou sjezdovku Gran Risa, na níž se každoročně odehrává závod Světového poháru v alpském lyžování. Dokonalé propojení sjezdovek vám umožňuje volit svahy podle pohybu slunce.


Snowboardisté jistě ocení místní snowpark, který je jeden z největších v Dolomitech. Najdete jej mezi sjezdovkami La Fraina and Ciampai. Je rozdělen do dvou částí, horní pro zkušené jezdce a dolní pro začátečníky, nadchne tak jezdce všech úrovní. Pokud jste vyznavači adrenalinu, jistě oceníte možnost heliski z vrcholu Selly náročným údolím Val Mezdí.


Příznivci běžeckého lyžování v Alta Badii najdou na 30 km perfektně upravených běžeckých tratí. Centrum běžeckého lyžování se nachází v městečku Armentarola. Celkově je zde připraveno 26 km tratí všech obtížností jak pro klasický, tak pro volný styl. Okruh o délce 4 km naleznete také v městečku Corvara. Trať má jen velmi malé převýšení a je vhodná zejména pro začátečníky.


Ubytování hledejte v městech Corvara, Colfosco nebo La Villa. Corvara a Corvara, Colfosco lákají zejména náročnější klientelu. Je zde široký výběr komfortního ubytování, obchody luxusních značek a spousta výborných restaurací a barů. La Villa je klidné malé městečko, kde najdete ekonomicky přijatelnější ubytování.


Velkou výhodou střediska je napojení na světoznámý okruh Sella Ronda. Díky tomuto okruhu se nabídka sjezdových tratí rozšíří na více jak 400 km. Vede okolo masivu Gruppo del Sella a dá se zdolat v obou směrech. Po směru hodinových ručiček je okruh značen oranžově a proti směru ručiček zeleně. O něco málo lyžařsky atraktivnější je oranžový okruh, zatímco zelený je vhodný spíše pro začátečníky. Zahrnuje 4 střediska: Alta Badia, Arabba/ Marmolada, Val di Fassa a Val Gardena, celkově se dá zvládnout přibližně za 4 hodiny (čas bez zastávek). Dohromady najedete přibližně 80 km, ať už jedete kterýmkoliv směrem. K projetí této trasy je potřeba mít zakoupený skipas Dolomiti Superski.


Dalším okruhem, který můžete zvolit je Giro della Grande Guerra 1915 – 1918. Je připomínkou krutých bojů, které se zde za První světové války odehrávaly. Za jediný den projdete sjezdové tratě několika středisek. Okruh prochází středisky Alta Badia, Civetta, Arabba a Cortina d'Ampezzo. Jednotlivá střediska jsou propojena lanovkami, sjezdovými tratěmi a skibusy. K projetí této trasy je potřeba mít zakoupený skipas Dolomiti Superski. Na projetí budete potřebovat cca 7 hodin, doporučujeme si ráno přivstat.


Moderní středisko, které nabízí širokou nabídku komfortního ubytování, které uspokojí i náročnou klientelu. Skvěle upravené tratě všech úrovní, překrásná horská krajina, napojení na okruh Sella Ronda i blízkost lyžařského střediska Kronplatz jsou jen některé z mnoha výhod Alta Badie. Neváhejte a užijte si s námi dovolenou na tomto kouzelném místě.


SKIPASY:
Skipass Alta Badia: platí na celý areál Alta Badia.
Skipass DOLOMITI SUPERSKI: platí ve všech 12 střediscích Dolomiti Superski: Valle Isarco, Kronplatz, Alta Pusteria, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gardena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
 

Hotely a apartmány v oblasti Alta Badia

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od sjezdovky
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od sjezdovkynejlépe hodnocenévýše slevy