Last minute    Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru

Tonale - Ponte di Legno

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete jet?
Tonale - Ponte di Legno
Kdy a na jak dlouho?22.10.2022 - 16.12.2022
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 

Tonale - Ponte di Legno1 121 - 3 016 m n. m.

100 km
15 km
61 km
24 km
95 km
28
4
19
5
43 km
1
celý popis

Vzdálenost z ČR

Praha – Passo Tonale: 776 km | Brno – Passo Tonale: 804 km Praha – Ponte di Legno: 786 km | Brno – Ponte di Legno: 814 km

Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Tonale - Ponte di Legno
Ponte di Legno - Rezidence ADAMELLO SKIPAS
Rezidence

ADAMELLO SKIPAS

Tonale - Ponte di Legno / Ponte di Legno
   
Hodnocení: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Passo Tonale - Hotel SCIATORI ***
Hotel

SCIATORI ***

Tonale - Ponte di Legno / Passo Tonale
   
Hodnocení: 87 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Passo Tonale - Hotel CHALET ALPINO ***
Hotel

CHALET ALPINO ***

Tonale - Ponte di Legno / Passo Tonale
 
Hodnocení: 85 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Temú - Hotel SCIATORI ***
Hotel

SCIATORI ***

Tonale - Ponte di Legno / Temú
  
Hodnocení: 83 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---

Tonale – Ponte di Legno je součástí lyžařského resortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta, které je tvořeno 8 samostatnými skiareály. Tonale patří mezi jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších z celého resortu.
• Areál tvoří 4 části: Passo Tonale, ledovec Presena, Ponte di Legno a Temú, všechny části jsou lyžařsky propojeny a nabízí tak kvalitní lyžování na více jak 60 km.
• Najdete zde různorodé lyžování od širokých středně náročných svahů pro začátečníky a milovníky carvingového lyžování, až po černý „padák“ vedoucí z Passo Paradiso (ledovec Presena 3.016 m n.m.).
• Passo Tonale, je ideálním střediskem i pro rodiny s dětmi, které si oblíbí prosluněné jižní svahy v Passo Tonale, kde jsou široké modré a červené sjezdové tratě.
• Velice pěkné severní černé a červené tratě, převážně vedoucí v lese, najdete v Ponte di Legno. To je oblíbené i pro své romantické centrum, které je ideální pro večerní procházku.
• V Passo Tonale je na 40 km dobře upravených běžeckých tratí, které se nachází v Passo Tonale, Ponte di Legno a Vermiglio (cca 11 km).


Tonale – Ponte di Legno

Passo Tonale – Ponte di Legno patří mezi jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších středisek resortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Je tvořeno třemi částmi, které jsou navzájem lyžařsky propojeny a výborně se doplňují.


Středisko nabízí 100 km sjezdových tratí všech obtížností ve čtyřech vzájemně propojených částech. Část Passo Tonale je ideální pro rodiny s dětmi, naleznete zde široké a prosluněné modré a červené tratě. V Ponte di Legno a Temú na vás čekají sportovnější zalesněné červené a černé tratě. Poslední částí je ledovec Presena, který díky své výšce 3 016 m n. m. zaručuje kvalitní lyžování od podzimu do jara. Najdete tu nádhernou černou trať Paradiso. Každé úterý a čtvrtek můžete vyrazit na večerní lyžování na sjezdovku Valena (Passo Tonale). V Ponte di Legno probíhá večerní lyžování ve středu a v sobotu na sjezdovce Valbione.


Snowpark Tonale potěší všechny příznivce jízdy na snowboardu nebo freestyle lyžích. Je zde část pro začátečníky, pro pokročilé a také snowcrossová dráha. Je jednoduše dostupný z Tonale a rozprostírá se pod lanovkou Valena. Pro ty, kdo oblibují adrenalinovější zábavu je zde možnost freeridu. Z ledovce Presena vede postranním žlabem středně náročný freeridový sjezd s převýšením přes 1 100 m až dolů do průsmyku.


Milovníci běžeckého lyžování si zde také přijdou na své. V běžeckém centru Vermiglio naleznete 20 km tratí. Tratě jsou zpoplatněny a denní skipas stojí 7 €/osoba. Dále zde najdete tyto služby: rychlé občerstvení, lyžařskou školu, vytápěné převlékárny a sprchy, prostor určený pro techniku bruslení, půjčovnu a servis nebo biatlonový stadion. Běžecké tratě naleznete také v Ponte di Legno. Zde je několik okruhů různých obtížností o celkové délce 9 km.


Tonale a Ponte di Legno nejsou jen pro lyžaře, naleznete zde mnoho možností i mimo sjezdové tratě. Pořádají se zde vyhlídkové lety helikoptérou. Dále se můžete vydat na vyjížďku na sněžných skútrech nebo na romantickou projížďku s koňským spřežením. Velkým dobrodružstvím jistě bude vyjížďka se psím spřežením. Armen Khatchikian zde založil školu musherů a musherem se tak může stát každý. Dalšími aktivitami, které můžete na své zimní dovolené zvolit, jsou: bruslení, sáňkování, jízda na nafukovacích kolech, snowkiting, vycházka se sněžnicemi nebo jízda na Fat Biku.


Ubytování hledejte v Passo Tonale , Ponte di Legno nebo Temú. Ponte di Legno nabízí romantické centrum, které láká k večerní procházce. Ponte di Legno i Temú usínají se západem slunce a strávíte zde ničím nerušenou dovolenou. Oproti tomu je Passo Tonale pulsujícím centrem, které tvoří zejména hotely a rezidence. Zábavu si zde užijete i v některém Aprés Ski baru. Tonale i Ponte di Legno nabízí vynikající služby v podobě řady restaurací, barů, obchodů, diskoték, wellness, služby pro rodiny s dětmi nebo plavecký bazén.


Tonale – Ponte di Legno nabízí široké prosluněné sjezdovky všech obtížností, ideální podmínky pro výuku malých lyžařů, mnoho vyžití i pro nelyžaře a díky ledovci záruku sněhu od podzimu do jara. Neváhejte a vydejte se s námi na zimní dovolenou do tohoto výborného střediska.


SKIPASY:
Skipas Adamello Ski: platí na celý areál: Passo Tonale, ledovec Presena, Ponte di Legno, Temú.
Skipas SKIRAMA DOLOMITI ADAMELLO BRENTA: platí pro všech 8 středisek Skirama Dolomiti Adamello Brenta: Tonale – Ponte di Legno, Folgarida - Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo – Fai della Paganella, Monte Bondone, Pejo a Folgaria - Lavarone.
SKIBUSY: Linka po Tonale; linka po Ponte di Legnu / Temú, v rámci skipasu. Linky Tonale - Marilleva 900 a Tonale - Folgarida - Madonna di Campiglio (malé intervaly).
 

Hotely a apartmány v oblasti Tonale - Ponte di Legno

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od sjezdovky
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od sjezdovkynejlépe hodnocenévýše slevy