Last minute    Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru

Arabba - Marmolada

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete jet?
Arabba - Marmolada
Kdy a na jak dlouho?24.02.2024 - 06.04.2024
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 

Arabba - Marmolada1 450 - 3 265 m n. m.

62 km
10 km
28 km
24 km
60
28
8
17
3
7,5 km
1
celý popis

Vzdálenost z ČR

Praha – Malga Ciapela: 680 km | Brno – Malga Ciapela: 650 km

Praha – Arabba: 680 km | Brno – Arabba: 650 km

Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Arabba - Marmolada
Arabba - Hotel EVALDO ****
Hotel

EVALDO ****

Arabba - Marmolada / Arabba
   
Hodnocení: 98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Arabba - Apartmány EVALDO
Apartmány

EVALDO

Arabba - Marmolada / Arabba
 
Hodnocení: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Malga Ciapela - Hotel ROY ***
Hotel

ROY ***

Arabba - Marmolada / Malga Ciapela
  
Hodnocení: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
 

Arabba – Marmolada je součástí lyžařského resortu Dolomiti Superski a světově proslulého okruhu Sella Ronda. Řadí se mezi špičková střediska v Evropě a to díky svým úchvatným černým „padáků“ a výborné lyžařské propojenosti s dalšími středisky okruhu Sella Ronda (Val di Fassa, Alta Badia, Val Gardena).
• Lyžařské středisko tvoří dvě části: o Arabba, která je „centrem“ střediska s výbornou dostupností na okruh Sella Ronda. Najdete zde úchvatné „padáky“ o délce až 4 km vedoucí z Porta Vescova 2.478 m n. m. do Arabby 1.602 m n. m. Arabbu tvoří dvě části Porta Vescova a Brutz, které jsou součástí okruhu Sella Ronda. Od sezóny 2015/2016 tyto části spojuje nová moderní 4sedačka „ArabbaFly“ a odpadl tak nepříjemný pěší přesun. o Marmolada (Malga Ciapela) se pyšní, nejvyšší horou dolomit Marmolada 3.342 m n. m. odkud vede nádherná a dobře upravenéá červená trať o délce 12 km. Lyžování na Marmoladě je opravdu to „NEJ“ co zde můžete vyzkoušet.
• Arabba – Marmolada je součástí světově proslulého okruhu Sella Ronda, kde můžete lyžovat na více jak 500 kilometrech sjezdových tratí, které jsou vzájemně propojené tratěmi a lanovkami. Okruh je tvořen 4 středisky: Arabba-Marmolada, Val Gardena, Alta Badia a Val di Fassa, kde jsou k dispozici dvě tratě – zelený a oranžový okruh (po a proti směru hodinových ručiček), každý okruh má více jak 40 km.
• Středisko je oblíbené u dobrých lyžařů, kteří vyhledávají náročnější tratě. Najdete zde velkou převahu černých a červených sjezdových tratí a mnoho volných terénů. Milovníci adrenalinového lyžování mohou využít nabídky HELISKI s přeletem nad Marmoladou.
• Díky své poloze (převaha severních svahů) a ledovci je Arabba – Marmolada ideálním místem pro jarní lyžování, kde je kvalita sněhu „zaručena“.
• Vyznavači běžeckého lyžování mohou využít dobře upravené stopy v Malga Ciapela.


Arabba – Marmolada

Arabba - Marmolada je menší středisko, které však nelze přehlédnou. Patří mezi jedno z nejlepších středisek, které na vaší dovolené v Itálii můžete navštívit. Nejvyšší vrchol Dolomit Marmolada tvoří jedinečnou kulisu a zajišťuje kvalitní lyžování až do jara.


Středisko nabízí na 60 km převážně náročnějších sjezdových tratí. Převaha červených a černých tratí a možnost lyžování ve volném terénu z něj dělá oblíbené středisko zejména u zkušených lyžařů. Ze severního svahu Porta Vescovo se táhnou až 4 km dlouhé sjezdovky do městečka Arabba. Odtud se můžete vydat na druhou stranu do části Burz, která je napojena na okruh Sella Ronda. Část Marmolada se pyšní nejvyšší horou dolomit (Marmolada 3.342 m n. m.) odkud vede nádherná červená trať o délce 12 km.


V části Burz na sjezdovce Bec De Roces naleznete Funpark s tunely, skokánky, rampami a dalšími zábavnými prvky, kde se na vaší dovolené pobaví celá rodina. Milovníky adrenalinu jistě nadchne možnost freeridu a heliski.


Příznivci běžeckého lyžování můžou navštívit centrum běžeckého lyžování v Malga Ciapela. Na výběr je zde ze tří tratí. Trať Marmotte má nízkou náročnost a je vhodná zejména pro začátečníky. Zvolit můžete klasický i volný styl. Trať Orso měří 7,5 km a má střední náročnost, je vhodná pro volný styl a spíše pokročilé jezdce. Trať Pista delle Aquile je také střední náročnosti a zvolit můžete jak klasický, tak volný styl.


Ubytování můžete hledat ve vesničkách Arabba nebo Malga Ciapela. Typických horských vesničkách, kde se dbá na tradice a místní kulturu. Naleznete zde klid pro relaxaci po náročném dnu na svazích.


Velkou výhodou střediska je napojení na světoznámý okruh Sella Ronda. Díky tomuto okruhu se nabídka sjezdových tratí rozšíří na více jak 400 km. Vede okolo masivu Gruppo del Sella a dá se zdolat v obou směrech. Po směru hodinových ručiček je okruh značen oranžově a proti směru ručiček zeleně. O něco málo lyžařsky atraktivnější je oranžový okruh, zatímco zelený je vhodný spíše pro začátečníky. Zahrnuje 4 střediska: Arabba/Marmolada, Alta Badia, Val di Fassa a Val Gardena, celkově se dá zvládnout přibližně za 4 hodiny (čas bez delších zastávek). Dohromady najedete přibližně 80 km, ať už jedete kterýmkoliv směrem. K projetí této trasy je potřeba mít zakoupený skipas Dolomiti Superski.


Nadšenci snowboardingu můžou navštívit některý ze dvou snowparků. Cortina snowpark se nachází v části Tofana. Je rozdělen do dvou částí různých obtížností. Na své si tedy přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. Je umístěn v Son dei Prade a dostanete se k němu lanovkou Olimpia. Druhým parkem je Freestyle Station Faloria. Je určen jak pro snowobardisty, tak pro freestyle lyžaře. Vyzkoušet si zde můžete skok do 15x15 metrů velkého nafukovacího polštáře.


Dalším okruhem, který můžete zvolit je Giro della Grande Guerra 1915 – 1918. Je připomínkou krutých bojů, které se zde za První světové války odehrávaly. Za jediný den projdete sjezdové tratě několika středisek. Okruh prochází středisky Arabba, Alta Badia, Civetta a Cortina d'Ampezzo. Jednotlivá střediska jsou propojena lanovkami, sjezdovými tratěmi a skibusy. K projetí této trasy je potřeba mít zakoupený skipas Dolomiti Superski. Na projetí budete potřebovat cca 7 hodin, doporučujeme si ráno přivstat.


Arraba – Marmolada je špičkou mezi italskými lyžařskými středisky. Skvěle upravené tratě, moderní lanovky a majestátní kulisa tvořená nejvyšší horou Dolomit, to vše a ještě víc Vám nabízí středisko Arabba – Marmolada.


SKIPASY:
Skipas Arabba - Marmolada: platí na celý areál Arabba - Marmolada, díky napojení na okruh Sella Ronda, doporučujeme skipas Dolomiti Superski, rozdíl v ceně je nepatrný.
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pro všech 12 středisek Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: Linka Malga Ciapela (lyžařské středisko Marmolada) – Alleghe (lyžařské středisko Civetta).
 

Hotely a apartmány v oblasti Arabba - Marmolada

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od sjezdovky
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od sjezdovkynejlépe hodnocenévýše slevy