Last minute    Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru

Alta Valtellina

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho?23.11.2024 - 18.01.2025
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

Alta Valtellina mapa

Alta Valtellina = záruka výborného lyžování na severu Lombardie

Oblast Alta Valtellina najdete v regionu Lombardie, a to v jeho nejsevernějším cípu, kde hraničí se Švýcarskem. Alta Valtellina je tvořena dlouhými údolíčky, které jsou sevřeny horskými masivy dosahujícími nadmořské výšky 3 000 m. Najdete zde půvabné vísky a městečka, které si stále uchovávají tradiční horský vzhled. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Národní park Stelvio s nedotknutou panenskou přírodou. Park byl založen již v roce 1935 a rozkládá se na více jak 134 tis. ha, díky tomu se řadí mezi největší parky v Alpách. Kromě nádherné přírody tu najdete více jak 100 jezer s křišťálovou vodou.

Alta Valtellina je velice oblíbená i v zimních obdobích, a to díky tomu, že se zde nachází 4 dobře známá lyžařská střediska. Dvě z nich patří ke špičce mezi lyžařskými středisky. Nejznámější je určitě Livigno a Bormio - San Colombano, dále sem patří Santa Caterina a San Colombano. Díky vysoké nadmořské výšce je zde vždy záruka dobrého sněhu. Lyžuje se od konce listopadu do poloviny května, kdy na začátku a na konci sezony můžete využít ojedinělé nabídky FREE SKI.

Náš TIP: Vyzkoušejte švýcarskou kvalitu! Podnikněte výlet do nedalekého špičkového lyžařského střediska St. Moritz!

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

LIVIGNO
Poslední léta jeho obliba roste a řadí se tak mezi jedno z nejnavštěvovanějších, nejvyhledávanějších, nejoblíbenějších a jednoznačně nejlepších středisek v Evropě. Livigno je vyhledávané díky své různorodé nabídce lyžování, na své si přijdou milovníci „černých“, které jsou převážně na straně Mottolina, ale i „červení“ pohodáři ve vyšších částech Carosella a střední části Motollina. Pro začátečníky a děti jsou pak ideální „modré“, které jsou ve spodní části Carosella, jen pár kroků od centra města. Livigno je navštěvované nejen pro širokou nabídku lyžařských terénů, ale i proto, že je bezcelní zónou plnou zajímavých obchodů, kde nakupujete za zvýhodněné ceny. Pro vyznavače běžeckého lyžování Livigno nabízí na 40 km, vždy dobře upravených tratí, které se táhnou po celém středisku.

BORMIO
Další ze středisek patřících do Alta Valtelliny s převážně širokými, středně náročnými lyžařskými trasami. Nejznámější je sjezdovka Stelvio, na které se jezdí závody Světového poháru. Ti opravdu zkušení ji mohou vyzkoušet v celé její délce 10 km s převýšením skoro 1 800 metrů. Bormio ale není jen o lyžování, ale i o relaxu. Zdejší termální lázně patří k nejstarším na světě. Dopřejte si relax a po náročném tréninku se ponořte do teplé termální vody (36 – 38 °C) a vychutnejte si pohled na jedinečné horské masivy.

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

SAN COLOMBANO
Patří sice k Bormio, ale je to více méně samostatné středisko, které sice není až tak známé jako jeho větší soused, ale překvapí opravdu krásnými svahy, které jsou i ve vysoké sezóně poloprázdné.

SANTA CATERINA VALFURVA
Je střediskem s pestrou nabídkou lyžařských terénů, především pro zdatné a zkušené lyžaře, kteří se můžou těšit na 6 km nádherných černých sjezdovek včetně sjezdovky, která byla postavena v roce 2005 a sloužila jako závodní trať pro Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. Santa Caterina je navíc ideálním místem pro jarní lyžování. Výborné lyžařské podmínky zde najdete právě ke konci sezóny. Navíc oproti Livignu nebo Bormiu jsou v tomto středisku téměř vždy poloprázdné až prázdné svahy a můžete si tak vychutnat své carvingové oblouky na skvěle upravených tratích. Pro milovníky běžeckého lyžování jsou připraveny dva kvalitní okruhy s celkovou délkou 18 km.

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

Skipas Alta Valtellina

Určitě oceníte, že zakoupený skipas platí ve všech střediscích Alta Valtelliny (Livigno, Bormio, San Colombano a Santa Caterina Valfurva). Stačí vám tak jeden skipas a můžete libovolně přejíždět mezi středisky. Cena 6denního skipasu se pohybuje od 164 € do 260 €, dle sezóny, děti do 8 let v doprovodu platící osoby mají skipas ZDARMA. Skipas si můžete koupit na místě, pokud ale chcete ušetřit, můžete si ho společně s pobytem objednat u nás, ušetříte až 10 %.

Počasí v Alta Valtellina
Počasí v oblasti Alta Valtellina se vyznačuje velmi vysokým počtem slunečných dnů. Zimy jsou hodně chladné, ale bohaté na srážky, což ve vysoké nadmořské výšce zaručuje opravdu kvalitní sněhové pokrytí. Můžete se tak těšit na jasně modré nebe a bohatou sněhovou nadílku. V měsících prosinec, leden a únor se průměrné teploty pohybují okolo - 4 °C. V listopadu a březnu okolo 0 °C. V dubnu teploty stoupají na 4 °C a v květnu již dosahují 6 °C a více.

Webkamery Alta Valtellina – podívejte se online do všech středisek Alta Valtelliny:

LIVIGNO

BORMIO

SANTA CATERINA

Díky webkamerám se můžete do oblastí Livigno, Bormio, Santa Caterina a San Colombano podívat hned teď.

Pokud si nejste jisti, zda Alta Valtellina je pro vás to pravé, prohlédněte si celou naši nabídku pro skvělé lyžování v Itálii.

Náš TIP na vaší dovolenou: