Last minute    Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru

Folgaria - Lavarone

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete jet?
Folgaria - Lavarone
Kdy a na jak dlouho?22.10.2022 - 16.12.2022
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 

Folgaria - Lavarone1 200 - 1 850 m n. m.

103 km
7,5 km
37 km
58,5 km
103 km
37
23
14
74 km
4
celý popis

Vzdálenost z ČR

Praha – Folgaria: 729 km | Brno – Folgaria: 765 km Praha – Lavarone: 738 km | Brno – Lavarone: 787 km

Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Folgaria - Lavarone
Folgaria - Hotel BLU HOTEL NATURA SPA  ****
Hotel

BLU HOTEL NATURA SPA ****

Folgaria - Lavarone / Folgaria
   
Hodnocení: 97 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Folgaria - Rezidence ALASKA
Rezidence

ALASKA

Folgaria - Lavarone / Folgaria
   
Hodnocení: 80 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Costa - Rezidence STELLA
Rezidence

STELLA

Folgaria - Lavarone / Costa
Costa - Hotel VILLAGGIO NEVADA ***
Hotel

VILLAGGIO NEVADA ***

Folgaria - Lavarone / Costa
    
Hodnocení: 87 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---

Folgaria - Lavarone je součástí lyžařského resortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta, který je tvořen 8 samostatnými skiareály. Folgaria - Lavarone se řadí mezi ty méně známé, o to více vás překvapí jeho široká lyžařská nabídka.
• Lyžařské středisko tvoří dvě části - Folgaria (73 km) a Lavarone (30 km), které nejsou lyžařsky propojeny.
• Lavarone je menší částí, kde najdete 30 km převážně modrých a červených sjezdových tratí, které jsou ideální pro začínající lyžaře nebo rodiny s dětmi. Najdete zde pěknou černou sjezdovku, dlouhou přes 2 km. Výhodou Lavorane jsou její dobře upravené a téměř „liduprázdné“ svahy po celou sezónu.
• Folgaria nabízí lyžování na 73 km sjezdových tratí. Tvoří ji 4 hlavní části: Fiorentini, Costa, Fondo Grande a Serrada. Tyto části jsou lyžařsky propojeny bez toho, aniž byste museli sundat lyže. Folgaria je tvořena převážně červenými a modrými sjezdovými tratěmi, které jsou na hodně místech doplněny pojízdnými koberci, které jsou ideální pro malé děti a začínající lyžaře.
• Folgaria – Lavarone je ideální varianta pro rodinné lyžování, najdete zde mnoho lyžařských škol a mírných svahů, vhodných k výuce lyžování nebo jen sáňkování.
• Ti co rádi vymění sjezdové lyžování za běžecké, zde naleznou více jak 70 km dobře upravených tratí, které se nacházejí ve známé běžecké aréně na Passo Coé.


Folgaria – Lavarone

Folgaria – Lavarone je méně známým střediskem resortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta, o to více vás ale překvapí. Je ideálním střediskem pro rodiny s dětmi a všechny milovníky zimních sportů. Středisko má dlouhou historii a lyžovat zde můžete přímo mezi pevnostmi z 1. světové války.


Areál nabízí přes 100 km sjezdových tratí a tvoří jej dvě vzájemně lyžařsky nepropojená lyžařská střediska Folgaria a Lavarone. Folgaria nabízí lyžování na 73 km sjezdových tratí. Tvoří ji 4 hlavní části: Fiorentini, Costa, Fondo Grande a Serrada. Tyto části jsou lyžařsky propojeny, můžete je tedy projet celé, bez toho aniž byste museli sundat lyže. Folgaria je tvořena převážně červenými a modrými sjezdovými tratěmi, které jsou na hodně místech doplněny pojízdnými koberci ideálními pro malé děti a začínající lyžaře. Lavarone je menší částí, kde najdete 30 km převážně modrých a červených sjezdových tratí. Nachází se zde také pěkná černá sjezdovka, která je dlouhá přes 2 km. Výhodou Lavarone jsou její dobře upravené a téměř „liduprázdné“ svahy po celou sezónu.


Středisko nabízí hned tři snowparky. V areálu Alpe Fiorentini je k dispozici Jurrasik Snowpark s přibližně 20 překážkami a skoky, které jsou rozděleny do dvou částí podle obtížnosti (Linea Hard a Linea Easy). Ve středisku Folgaria je snowpark Mazinga Park, který je dlouhý 550 m. Poslední snowpark najdete v Lavarone, jedná se o freestylový park Prinze. Snowparky nabízejí sestavu překážek všech obtížností pro profíky i začátečníky.


Pro příznivce běžeckého lyžování je zde připraveno více jak 70 km běžeckých tratí. Ve Folgarii se nachází běžecké centrum Centro Fondo Passo Coe, kde naleznete 45 km tratí propojených v různě dlouhé a náročné okruhy. Jsou zde tratě pro začátečníky i tratě závodní. Vstupné za osobu a den je 8 euro. V Lavarone naleznete běžecké centrum Passo, kde je 35 km tratí pro začátečníky i profesionály. Tratě jsou vhodné pro klasický i volný styl. Oba areály nabízí dílnu pro voskování lyží, šatny, sprchy, první pomoc a školu lyžování.


Díky nezalesněným svahům jsou zde krásné výhledy do okolní krajiny, které vybízejí k zimní turistice. Čím dál větší oblíbenost získávají výlety na sněžnicích, pro které je zde vyznačeno mnoho tras. Pokud Vaše děti nelyžují nebo si jen potřebují na nějaký čas od lyží odpočinout, můžete navštívit sjezdovku určenou pro sáňkování ve Fongo Grande. Cena je 6 eur za 6 jízd včetně zapůjčení saní a výjezdu sáňkovacím vlekem. V celém areálu také naleznete mnoho dětských parků a hřišť. Pro dospělé bude ideální zábavou po lyžování návštěva oblíbených aprés ski barů, kde můžete za zvuků hudby s přáteli posedět u některého z oblíbených drinků jako je např.: Aperol Spritz nebo Bombardino.


Hlavními centry, kde hledat ubytování jsou Folgaria, Lavarone nebo Serrada. Malá horská městečka, kde najdete mnoho možností ubytování, obchody, restaurace a bary.


Folgaria Lavarone je ideálním střediskem pro rodiny s dětmi, které zde najdou výborné zázemí. Mnoho lyžařských škol, mírné svahy ideální pro výuku, dětské parky a hřiště nebo sáňkařská dráha. Areál však uspokojí i zdatnější lyžaře, kteří ocení široké červené tratě, kde můžou pilovat svůj carvingový oblouk. Středisko není příliš známé a tak vás zde jistě potěší absence front u vleků a volnost na sjezdovkách. I přesto, že je středisko níže položené díky kvalitnímu zasněžovacímu systému nabízí ideální sněhové podmínky. Pojeďte s námi poznávat toto středisko, které vás jistě překvapí.


SKIPASY:
Skipas Folgaria - Lavarone: platí na celý areál: Folgaria, Lavarone.
Skipas SKIRAMA DOLOMITI ADAMELLO BRENTA: platí pro všech 8 středisek Skirama Dolomiti Adamello Brenta: Tonale – Ponte di Legno, Folgarida - Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo – Fai della Paganella, Monte Bondone, Pejo a Folgaria - Lavarone.
SKIBUSY: Linka San Sebastiano - Costa - Folgaria - Francolini - Fondo Grande - Fondo Piccolo - Passo Coé. Vláček (motorový) Folgaria – Costa.
 

Hotely a apartmány v oblasti Folgaria - Lavarone

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od sjezdovky
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od sjezdovkynejlépe hodnocenévýše slevy