Last minute    Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru

Livigno

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete jet?
Livigno
Kdy a na jak dlouho?23.11.2024 - 18.01.2025
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 

Livigno1 816 - 2 950 m n. m.

115 km
11 km
75 km
29 km
85 km
30
6
13
11
40 km
4
celý popis

Vzdálenost z ČR

Praha – Livigno: 658 km | Brno – Livigno: 760 km

Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Livigno
Livigno - Apartmány JOLLY FREE SKI
Apartmány

JOLLY FREE SKI

Livigno / Livigno
 
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
 

Livigno se řadí poslední roky mezi jedno z nejnavštěvovanějších, nejvyhledávanějších, nejoblíbenějších a jednoznačně nejlepších středisek v Evropě.
• Středisko je oblíbené díky své různorodé nabídce, na své si přijdou milovníci černých „padáků“, které jsou převážně na straně Mottolina, ale i milovníci „mírnější“ svahů ve vyšších částech Carosella a střední části Motollina. Pro začátečníky a děti jsou pak ideální modré svahy, které se nachází ve spodní části Carosella, jen pár kroků od centra města.
• Livigno má vždy dobře upravené tratě, kvalita sněhu je zde „zaručena“ od listopadu do května.
• Je navštěvované ne jen pro širokou nabídku lyžařských terénů, ale i proto, že je bezcelní zónou plnou zajímavých obchodů, kde nakupujete za zvýhodněné ceny.
• Pro vyznavače běžeckého lyžování Livigno nabízí na 40 km, vždy dobře upravených tratí, které se táhnou po celém Livignu.


Livigno ski

Lyžování v Livignu je zaručenou volbou pro všechny lyžaře a milovníky čerstvého sněhu. Po celou sezonu, od listopadu do května, je zde dostatek čerstvé sněhové nadílky. Lyžařské tratě jsou upravovány denně a kvalita sjezdových tratí je na vysoké úrovni. Po celém Livignu jsou desítky kilometrů běžkařských tratí propojených a táhnoucích se po celém údolí.

V případě, že jste zkušenými lyžaři a jste vyznavači freeride lyžování, doporučujeme rychlejší a strmější tratě na severních svazích Mottolina. Pokud jste nadšenými lyžaři a chcete si vychutnat jízdu plnými doušky, doporučujeme mírnější svahy ležící ve vyšších částech Carosella a střední části Motollina. Pro začátečníky a děti získávající první lyžařské zkušenosti doporučujeme modré svahy nacházející se ve spodní části Carosella, jen pár kroků od centra města. Opačná strana údolí Monte della Neve je vhodná pro snowboardisty. Snowpark s U-rampou udělá radost nejednomu milovníkovi snowboardu.

Rodiny s dětmi pak ocení dětský klub „Kinder Club“ a Lupigno zimní hřiště, který je úplným rájem pro děti. Ty zde najdou nejlepší zábavu na lyžích i bez nich. Mají udělané různé tratě, závodní okruhy, ale i prostor pro jízdu v nafukovacích člunech či kruzích. Na vše dohlíží místní maskot Lupingo.


Livigno není jenom o lyžování

V Livigno je živo i mimo svahy. Na dlouhé pěší zóně najdete mnoho barů s nabídkou v Après-Ski. V samém centru se pak nachází vyhlášený bar Bivio s velkou diskotékou. Pro ty, kteří dávají přednost relaxu, je ideálním místem Aquagranda Livigno. Je to jedno z největších center v Evropě, kde najdete zábavu, sport i relax. Často bývá označován za aquapark, ale jde spíše o centrum, kde se potkává zábava, sport a relaxace. Livigno není jen o lyžování, ale také o zábavě, relaxaci, pohostinnosti a dobrém jídle, to vše zažijete na 10 000 m2 v Aquagranda Active You. Je to zábava pro celou rodinu, děti se vyřádí v nové části Slide and Fun s 12 m vysokými a 100 m dlouhými skluzavkami a rodiče mohou relaxovat v části Wellness and Relax, která je velmi pěkně zrekonstruované v alpském stylu se zaměřením na typickou architekturu údolí Livigno. Těm, kteří musí být neustále v „pohybu“, doporučujeme vyzkoušet procházku se sněžnicemi, vyjížďku na kolech, které jsou speciálně upravené na sníh nebo jízdu na zimním skútru a mnoho dalšího. Livigno je prostě ráj pro všechny.


Cesta do Livigna

Livigno ski – italské středisko se nachází v bezcelní zóně mezi dvěma sousedícími státy Itálií a Švýcarskem. Dostanete se sem tunelem Munt la Schera ze Švýcarska (za poplatek cca 35 EUR), který je navíc otevřen 24 hodin denně. Bezcelní zóna nabízí množství příležitostí k nákupům, což ocení zejména ženy.

Livigno je jedním z nejpopulárnějších středisek v Itálii, ale i v Evropě. Důvodem je rostoucí kvalita služeb, zaručená nadílka čerstvého sněhu, kilometry sjezdových a běžeckých tratí s převážně moderními lanovkami a propojenou skibusovou dopravou. To vše nabízí italské Livigno ležící v malebném údolí italských Alp.


Ubytování v Livignu

Do italského střediska Livigno každoročně míří tisíce turistů za jedním společným cílem – lyžováním. Na tento nápor je středisko dobře připraveno a nabízí mnoho apartmánů a hotelů. Odpovídá tomu i naše nabídka zahrnující i větší kapacity, kde není problém ubytovat početnější skupiny přátel nebo menší ubytování, vhodné pro rodiny s dětmi. Veškerý komfort si můžete užít v hotelu, avšak pokud jste početnější skupina, apartmány jsou pro vás jako stvořené. Vybavenost a dostupnost ubytování vždy závisí na ceně a popularitě ubytování. Naše cestovní kancelář nabízí ubytování i se skipasy. Níže je naše nabídka skipasů. Podívejte se také jaké jsou možnosti FREE SKI v Livigno.


Nabídka skipasů

Skipas Livigno: platí na celý areál Livigno: Carosello a Mottolino.

Skipas ALTA VALTELLINA: platí pro všechny střediska Alta Valtelliny: Livigno, Bormio - San Colombano a Santa Caterina Valfurva.

Pokud máte pocit, že Livigno není pro vás to pravé, prohlédněte si celou naši nabídku pro skvělé lyžování v Itálii a věříme, že si vyberete.


Počasí v Livigno

Počasí v oblasti Livigno se vyznačuje velmi vysokým počtem slunečných dnů. Zimy jsou hodně chladné, ale bohaté na srážky, což ve vysoké nadmořské výšce zaručuje opravdu kvalitní sněhové pokrytí. Můžete se tak těšit na jasně modré nebe a bohatou sněhovou nadílku. V měsících prosinec, leden a únor se průměrné teploty pohybují okolo - 4 °C. V listopadu a březnu okolo 0 °C. V dubnu teploty stoupají na 4 °C a v květnu již dosahují 6 °C a více.


Díky webkamerám se můžete do oblasti Livigno podívat hned teď.

LIVIGNO

LIVIGNO

LIVIGNO

SKIPASY:
Skipas Livigno: platí na celý areál Livigno: Carosello a Mottolino
Skipas ALTA VALTELLINA: platí pro všechny střediska Alta Valtelliny: Livigno, Bormio, San Colombano a Santa Caterina Valfurva.
SKIBUSY: 4 linky vzájemně propojují celé Livigno - Mottolino a Carosello v rámci skipasu Livigno, další linka Trepalle – Livigno a meziměstská linka Livigno - Isolaccia / skiareál San Colombano - Bormio v rámci skipasu Alta Valtellina
 

Hotely a apartmány v oblasti Livigno

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od sjezdovky
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od sjezdovkynejlépe hodnocenévýše slevy
 

Letoviska:

Livigno »