Last minute    Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru

Val di Fiemme

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho?28.01.2023 - 11.03.2023
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 

Val di Fiemme860 - 2 388 m n. m.

110 km
17 km
55 km
38 km
110 km
43
7
28
8
6,5 km
150 km
3
9,5 km
celý popis

Vzdálenost z ČR

Praha – Predazzo: 685 km | Brno – Predazzo: 721 km Praha – Cavalese: 676 km | Brno – Cavalese: 712 km

Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Val di Fiemme
Cavalese - Hotel BELLAVISTA ****
Hotel

BELLAVISTA ****

Val di Fiemme / Cavalese
   
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Predazzo - Rezidence LAGORAI
Rezidence

LAGORAI

Val di Fiemme / Predazzo
    
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Ziano di Fiemme - Hotel VILLA JOLANDA ***+
Hotel

VILLA JOLANDA ***+

Val di Fiemme / Ziano di Fiemme
   
Hodnocení: 83 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Varena - Hotel ALLA ROCCA ***
Hotel

ALLA ROCCA ***

Val di Fiemme / Varena
   
Hodnocení: 85 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---

Val di Fiemme - Obereggen určitě patří mezi českými lyžaři k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším střediskům oblasti Dolomiti Superski. Je to díky jeho dobré dostupnosti z ČR/SR a blízké vzdálenosti z brennerské dálnice.
• Val di Fiemme nabízí lyžování pro všechny, najdete zde jak krásné široké lehčí tratě pro začátečníky a rodiny s dětmi, tak i dobře upravené červené tratě pro zdatnější lyžaře. Na své si i přijdou i milovníci černých „padáků“, mezi ten nejznámější patří ten na Alpe Cermis, který proslavil svým výšlapem v rámci Tour de Ski Lukáš Bauer. Na Alpe Cermis se nachází jedna z nejdelších sjezdovek Val di Fiemme Olimpia (7,5 km), ze které je nádherný panoramatický výhled na celé Dolomity.
• Celý areál tvoří několik menších částí, které nejsou vzájemně lyžařsky propojeny, jako je tomu na okruhu Sella Ronda. Mezi jednotlivými středisky jezdí několik linek skibusů. Mezi největší patří Ski Center Latemar, který má tři „nástupiště“ – Predazzo, Pampeago a Obereggen. Další části jsou Alpe Cermis, které je dostupné z Cavalese, Ski Area Alpe Luisa dostupná z Bellamonte nebo Moeny, Passo Role se zárukovou kvalitního sněhu i v jarních měsících, Passo Lavazé a Oclini.
• Val di Fiemme se řadí mezi střediska s moderními přepravními zařízeními a vysokou kvalitou upravenosti sjezdových tratí. Dobré lyžování je zaručené po celou zimní sezónu a to díky téměř 100% možnosti umělého zasněžování.
• Díky dobré dostupnosti dalších středisek Dolomiti Superski – okruh Sella Ronda je vzdálen cca 30 km, doporučujeme klientům zakoupení skipasů Dolomiti Superski.
• V rámci skipasu Val di Fiemme – Oberggen můžete využít návštěvu veřejného bazénu v Cavalese a Predazzu, bruslení v Cavalese a Tesero, večerní lyžování na Alpe Cermis, noční sáňkování v Alpe Cermis a Obbereggenu.
• V každé části Val di Fiemme najdete žádané Apré Ski, kde můžete ochutnat místní speciality, mezi oblíbené odpolední aperitivy patří Aperol Spritz nebo na zahřátí oblíbené Bombardino.
• Pro milovníky „bílé stopy“ je Val di Fiemme ráj na zemi, najdete zde na 150 km dobře upravených tratí, které se táhnou po celém údolí Val di Fiemme až do Val di Fassa. Každoročně v lednu hostí světově známý závod na běžkách (70 km) Marcialonga.
• Volný čas po lyžování můžete např. strávit na dvousedačkové bobové dráze Alpine Coaster (900 m), kterou najdete ve Ski Centru Latemar.
• Pobytová taxa 2 €/den/ osoba starší 14 let je jednotná pro všechny klienty, kteří jsou ubytování ve Val di Fiemme. Taxa zahrnuje pobytovou kartu „Fiemme Emotion Card“, na kterou máte řadu výhod např. skibus zdarma. FOTO:PG WWW.VISITFIEMME.IT, FOTO DI A. CAMPANILE, ORLERIMAGES.COM, F. MODICA E F. CERRI.


Val di Fiemme

Val di Fiemme je jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek u českých lyžařů. Dobrá dostupnost z České republiky a dobrý poměr mezi cenou a kvalitou dělají z tohoto střediska jasnou volbu. Středisko je tvořeno čtyřmi areály, které zaručují pestrou nabídku sjezdových tratí.


Na své zimní dovolené si zde můžete užívat na 100 km sjezdovek. Areál nabízí sjezdové tratě všech obtížností od modrých pro začátečníky po mnoho černých sjezdovek pro lyžařské nadšence. Největším ze čtyř areálů je Ski Center Latemar, do kterého se dostanete ze tří nástupišť Predazzo, Pampeago a Obereggen. Naleznete zde zejména červené sjezdové tratě.


V menším středisku Alpe Cermis naleznete 7 km dlouhou trať Olimpia s okouzlujícím výhledem do okolí. Zvolit můžete náročnější černou variantu nebo jednodušší červenou, která se dole změní na modrou sjezdovou trať. Středisko Alpe Cermis je proslaveno zejména díky běžeckému lyžování. Každoročně se zde koná poslední etapa seriálu Tour de Ski, kdy závodníci stoupají vzhůru po sjezdovce na úseku dlouhém 3 km. Areály Alpe Lusia a Passo Role nabízí převahu červených a modrých lyžařských tratí. Jsou ideálními středisky pro rodiny s dětmi. Areály nejsou vzájemně lyžařsky propojeny, ale jsou dobře dosažitelné skibusem, který je zdarma pro držitele „Fiemme Emotion Card.“


Pro všechny, kdo oblibují snowboarding nebo freestylové lyžování je zde připraveno několik snowparků. Snowpark PampeagoObereggen se nachází ve Ski center Latemar a nabízí překážky pro jezdce všech úrovní. Areál je osvětlen a třikrát týdně zde probíhá noční lyžování. Začátečníci si můžou své první triky vyzkoušet v Kids Parku. Mnoho zábavy vás čeká také ve Family Fun Line. Snowparky najdete i v částech Alpe Lusia nebo Passo Role.


Pro milovníky „bílé stopy“ je Val di Fiemme rájem na zemi, najdete zde na 150 km dobře upravených tratí, které se táhnou přes celé údolí Val di Fiemme až do údolí Val di Fassa. Každoročně se zde v lednu koná světoznámý závod na běžkách Marcialonga. Závod vede z Moeny do Cavalese a je dlouhý 70 km.


Po dnu stráveném na lyžích si můžete užít dobrou muziku, místní drinky a mnoho zábavy v některém z četných Aprés Ski baru. Vyzkoušet můžete také bobovou dráhu Apine Coaster, která je téměř 1 km dlouhá. Dostanete se na ní lanovkou z Predazza a cena za jednu jízdu je 5 € dospělá osoba, 3,50 € junior a dítě do 8 let zdarma. Navštívit můžete plavecký bazén v Cavalese a v Predazzo nebo zimní stadion v Cavalese, vstup máte v ceně skipasu.


Val di Fiemme nabízí moderní rychlé lanovky, skvěle upravené tratě všech náročností, mnoho zábavy v některém z četných Aprés Ski barů a úchvatnou přírodu. Jelikož se středisko skládá z více areálů, máte zaručenou pestrou nabídku tratí a můžete lyžovat každý den jinde. Užijte si s námi zimní dovolenou v tomto výborném středisku.


SKIPASY:
Skipas Val di Fiemme - Obereggen: platí na celý areál Val di Fiemme - Obereggen – Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Passo Lavazé, Oclini.
Skipas DOLOMITI SUPERSKI: platí pro všech 12 středisek Dolomiti Super ski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli a San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: Jezdí několik linek, hlavní linky: Predazzo - Cavalese – Molina, Molina - Cavalese - Tesero - Pampeago, Molina - Cavalese - Varena - Oclini / Lavazé, Carano - Cavalese, Cavalese - Varena - Pampeago, Cavalese - Predazzo, Predazzo - Bellamonte, Predazzo - Tesero - Oclini / Lavazé. Skibus je pro držitele „Fiemme Emotion Card“ zdarma. Jinak za poplatek cca 10 €/os./7 dní.
 

Hotely a apartmány v oblasti Val di Fiemme

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od sjezdovky
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od sjezdovkynejlépe hodnocenévýše slevy