Last minute    Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru

Dolomiti Superski

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
 
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho?23.11.2024 - 18.01.2025
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

Dolomiti Superski mapa

Dovolená – Dolomiti Superski aneb největší lyžařský komplex na světě!

Pár tipů, proč si pro zimní dovolenou vybrat právě DOLOMITI SUPERSKI:

Největší ski resort na světě – fantastické lyžování na více jak 1 200 km dokonale upravených sjezdových tratích všech obtížností, které doplňují moderní vleky a snowparky. To vše najdete ve 12 lyžařských střediscích: Kronplatz, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gardena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Alpe Lusia - San Pellegrino - Tre Valli, Alta Pusteria, Valle Isarco, San Martino di Castrozza.

Okruh SELLA RONDA – jde o světový unikát! Lyžujete po směru nebo proti směru hodinových ručiček kolem známého masivu Gruppo Sella. Každý z okruhů má více jak 40 km lyžařsky propojených tratí.
Dolomiti = překrásná příroda – při lyžování a zimních procházkách si můžete vychutnat nádherné pohledy na vrcholky hor a jejich panoramata, které díky své kráse a jedinečnosti byly zapsány i na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.

Jen jeden skipas – kupte si skipas DOLOMITI SUPERSKI a v rámci jediného skipasu budete moci lyžovat ve všech 12 střediscích, na 50 místech a na 1200 km sjezdových tratí. Využít můžete 450 nejmodernějších vleků a lanovek a 30 snowparků. Cenu skipasu Dolomiti Superski naleznete zde.
Dolomiti nejsou jen pro lyžaře a snowbordisty - Dolomiti není ráj jen pro lyžaře a snowbordisty, ale i pro milovníky jiných zimních sportů. Dolomiti si oblíbí i milovníci běžeckého lyžování, kteří zde najdou 1 177 km vždy dobře upravených bílých stop. Ti, kteří milují zimní turistiku, bruslení, sáňkování, sněžnice, jízdu na saních taženými koňmi si přijdou na své - všechno najdou právě v Dolomitech.
Relax a wellness – i ten je velice důležitý! V Dolomitech najdete řadu hotelů, které mají k dispozici krásné wellness s bazénem, saunou atd., ale i veřejné wellness s velkými bazény.
Tradiční kuchyně – Itálie je rájem pro milovníky dobrého jídla, ne jinak tomu je i v Dolomitech. Během dne se můžete zastavit na oběd na horské chatě (Rifugio), přímo na sjezdovce, jejich tady na 400. Po celém dni lyžování si můžete dopřát dobré regionální jídlo s letitou tradicí např. v jedné ze 14 restaurací s Michelinskou hvězdou.
Dolomiti pro všechny, to je DOLOMITI SUPERSKI!Vyžití tady najde každý, rodiny s dětmi, mladí, skupiny, senioři, prostě každý!

12 lyžařských středisek,1 200 km skvěle upravených sjezdových tratí, 28 snowparků a 450 lanovek

Kronplatz - Plan de Corones – středisko s více jak 100 km propojených sjezdových tratí všech náročností. Najdete zde moderní kabinové lanovky, které jsou zde zastoupeny z více jak 80%, zbytek tvoří sedačkové lanovky a vleky.
Civetta – největší lyžařské středisko regionu Veneto. Najdete zde 80 km vzájemně propojených sjezdových tratí všech úrovní. Civetta je střediskem ideálním především pro rodiny s dětmi, kteří ocení převažující nabídku modrých a červených sjezdových tratí.
Alta Badia – jedno z nejoblíbenějších středisek Dolomit, nabízí skvěle na 130 km dobře upravených sjezdových tratí, úchvatná panoramata a zasněžené slunečné pláně. Alta Badia je součástí okruhu Sella Ronda.
Val Gardena/Alpe di Siusi – lyžování nabízí na 175 km různorodých sjezdových tratích, na své si přijdou TOP lyžaři, ale i ti méně zdatní, kteří ocení pěkné modré a červené tratě na Plan de Gralba. Val Gardena je jedním ze 4 středisek okruhu Sella Ronda.

Val di Fassa/Carezza – je jedním ze středisek, kde si na své přijdou všichni lyžaři, najdete tu 122 km sjezdových tratí všech náročností. Val di Fassa je součástí okruhu Sella Ronda, díky kterému můžete lyžovat až na 400 km sjezdovek.
Arabba/Marmolada – „nejmenší středisko“ na okruhu Sella Ronda, lyžovat budete na 62 km sjezdovek, když k tomu ale přidáte další střediska okruhu Sella Ronda bude jich víc jak 400 km. Marmolada (Malga Ciapela) se pyšní nejvyšší horou (3 342 m n. m.), odkud vede nádherná červená trať o délce 12 km.
Val di Fiemme – nabízí lyžování pro všechny generace lyžařů (110 km sjezdovek), najdete zde jak krásné široké lehčí tratě pro začátečníky a rodiny s dětmi, tak i dobře upravené červené tratě pro zdatnější lyžaře.
San Martino di Castrozza/Passo Rolle – dvě menší (60 km sjezdovek) lyžařská střediska San Martino di Castrozza a Passo Rolle jsou od sebe vzdáleny cca 10 km.
Alpe Lusia - San Pellegrino – Tre Valli – jde o dvě lyžařská střediska s celkovým počtem 100 km sjezdových tratí. Alpe Lusia a San Pellegrino jsou od sebe vzdálené cca 10 km, mezi těmito středisky jezdí v pravidelných časech autobus.
Cortina d´Ampezzo – místo nejznámějších mezinárodních soutěží – královna zimních sportů. Patří mezi nejznámější střediska Dolomiti Superski.
Tre Cime Dolomiti – dříve známé pod jménem Alta Pusteria tvoří několik samostatných areálů, celkem zde najdete 90 km sjezdových tratí všech náročností.
Valle Isarco – areál tvoří dvě samostatná střediska - Plose a Gitschberg Jochtal s celkovým počtem 100 km vždy dobře připravených sjezdových tratí.

Počasí v Dolomiti Superski

Počasí v oblasti Dolomiti Superski se vyznačuje velmi vysokým počtem slunných dnů. Zimy jsou mírné, ale bohaté na srážky, což ve vysoké nadmořské výšce zaručuje kvalitní sněhové pokrytí. Můžete se tak těšit na jasně modré nebe a bohatou sněhovou nadílku. V měsících prosinec, leden a únor se průměrné teploty pohybují okolo -3 °C. V listopadu a březnu okolo 2 °C. V dubnu teploty stoupají na 6 °C a v květnu již dosahují 10 °C a více.

Webkamery Dolomiti Superski – podívejte se online do největšího lyžařského komplexu na světě

Díky webkamerám se můžete do oblasti Dolomiti Superski podívat hned teď.

Pohled na nejvyšší horu Dolomit, Marmolada, 3 342 m n. m.

Lyžařské středisko Selva di Gardena, které je součástí střediska Val Gardena – Alpe di Siusi.

Lyžařské středisko Cortina d'Ampezzo.Doporučujeme: